Úspěchy pěveckého tria z naší školy

20.03.2015 09:28

Mgr. Lenka Ručková

Existují necelý rok a už dostávají první ocenění! Dívčí trio Denisa Spáčilová, Vendula Spáčilová a Nikola Sárová reprezentuje naši školu na různých pěveckých soutěžích. Sestry Denisa a Vendula Spáčilovy se v kategorii jednotlivců zúčastnily renomované mezinárodní soutěže Česko zpívá, do níž se obvykle hlásí studenti zpěvu z konzervatoře i začínající mladí zpěváci. Na tuto soutěž se dívky pečlivě připravovaly pod  vedením p.uč. Lenky Ručkové, která je uměleckou vedoucí skupiny Armia. Do soutěže poslaly každá svou nahrávku, vytvořenou ve studiu pana Pavla Plcha, díky níž jim odborná porota určila postup do výběrového kola. Oběma děvčatům za jejich fantastický výkon patří gratulace i poděkování za výbornou reprezentaci školy.

A to zdaleka není všechno! Přestože jsou teprve žákyněmi šesté třídy, ve čtvrtek 5. března zažily Nikola s Denisou další výrazný úspěch. Zúčastnily se pěvecké soutěže Brněnský vrabeček, kde se z velkého počtu soutěžících Nikole podařilo v obrovské konkurenci získat od poroty čestné uznání a v kategorii duet si Denisa a Nikola vyzpívaly písní TELL HIM krásné 2. místo. Gratulujeme!

Kromě soutěží můžete hudební trio Armia slyšet na různých akcích s názvy Zpíváme základním školám a školkáčkům, Rozsvěcování vánočního stromečku v Bohunicích, Písničky pro seniory, Zahradní slavnost v Bohunicích a dalších. V sobotu 14.3. 2015 jedou dívky reprezentovat naši školu ZŠ Arménská na soutěž Hanácký skřivan do Prostějova. Držíme jim palce!