Pro rodiče a přátele školy

30.03.2017 08:31

Vážení rodičové a přátelé školy Arménská 21
srdečně Vás zveme na akci Ukliďme Svět-Ukliďme Česko-Ukliďme Bohunice, která se koná pod záštitou Základní školy Brno, Arménská 21, ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny a MČ Brno - Střed a MČ Brno – Bohunice, na podporu mezinárodního projektu "Sub-urban, do kterého je zapojeno i statutární město Brno, jehož náplní je "Oživení okrajových částí města"  https://www.brno.cz/suburban .
Příjďte mezi nás a pomozte nám uklidit prostor Červeného kopce. Vítáni jsou všichni dospělí, náctiletí i důchodci, všichni kteří jsou ochotni přidat ruku k dílu a vytvořit tak příjemější prostor k životu. Registrace dobrovolníků probíhá na těchto stránkách: ZDE , a máte nárok na úklidové pomůcky.
Rádi bychom Vás požádali, pokud máte doma železné hrábě, vzít je s sebou, těch máme nedostatek.
Začátek akce: 8.4.2017 v 8,00 hod.
Předpokládaný konec akce: 8.4.2017 ve 12,00 hod.
Sraz: Červený kopec, Bohunice křižovatka ulice Jihlavská a Kamenice (Ford)
Pro všechny účastníky je připraveno po skončení úklidu občerstvení včetně doprovodného programu na hřišti na Červeném kopci:
- Vytvořte spolu s námi pocitovou mapu.
- Pomozte navrhnout, jak by mohl Červený kopec vypadat v budoucnu.
- Nechejte své děti vyřádit se při eko-soutěžích.
- Uspořádejte si se sousedy a přáteli piknik na hřišti.
- Pojďte se projít po Kamenné kolonii a poznat její historii.

Účastníci úklidu se za odměnu mohou vydat na průzkum do běžně nepřístupné Ochozské jeskyně, na exkurzi do brněnské spalovny SAKO nebo se projít po Červeném kopci s botanikem. Přihlašování na exkurze, které se uskuteční v dubnu a květnu, proběhne v rámci doprovodného programu.