Noc s Andersenem a nejlepší čtenáři

15.04.2017 06:46

 

Již po třinácté se sešli žáci 1. stupně naší školy na Noci s Andersenem. Její nedílnou součástí je i Velká čtenářská soutěž, která vyhodnocuje nejlepší čtenáře za uplynulý rok. Jak celá noc probíhala a kdo je nejlepším čtenářem? O tom vám popovídají naši žáci.

 

Jednou takhle v šest hodin jsme si dali všichni sraz před školou. Naše paní učitelka vyšla před vrata. Zavolala: Třetí A, ke mně! Rozloučili jsme se s mámou a šli jsme.

Noc jako vždy začíná zmatkem. Všichni se cpeme do šatny a až jsme konečně vysvlečeni z bund, čepic a šál, ačkoliv je venku teplo, vycházíme ze šaten a jdeme do tělocvičny. Zde se vyhlašuje Velká čtenářská soutěž.

Panuje velké napětí. První se vyhlašuje soutěž mezi třídami. Cenou je nanukový dort, který nevyhrála jen jedna třída, ale rovnou pět. Pak byla vyhlášená hlavní cena mezi třídami. Tu vyhrála třída 1.A, protože jeden z jejích žáků přečetl 35 knížek, což je na prvňáka velký výkon. Vítězná třída získala balíček na výrobu ovocných pohárů.

A pak už byla vyhlášená soutěž jednotlivců. Na třetím místě se umístil Jan Maňoušek z 5.B, který přečetl 44 knížek. Na druhém se umístila Daniela Bébarová ze 3.A s 51 knížkami a pizzu pro sebe a své kamarády získala Lucie Lišková ze 4.B za 57 přečtených knížek.

A pak už po celé škole nekonečno možností. Skupinová soutěž, kde hledáme spisovatele nakreslené na papíře s otázkami. Disko, X-box, náramky z brček, korálky, švihadla, další dílničky. Na naší škole se taky na Andersena vybírají každý rok peníze do nadace KRTEK, která pečuje o děti s rakovinou. Letos jsme vybrali přes 12 000 korun!

Ale pak už spát. Šli jsme do třídy, rozložili jsme si karimatky a spacáky. Vyčistili jsme si zuby a paní učitelka nám četla pohádku na dobrou noc. To by nebyl Andersen, kdyby se nečetlo!

A už je tu ráno. Je tu pilno! Všichni si pomáháme balit spacáky. Snídáme, na památku se navzájem podepisujeme. Zase za rok, pane Andersene!