Noc bez drog

24.11.2016 07:58

Dne 11. listopadu 2016 se na naší škole uskutečnil jubilejní desátý ročník Noci bez drog. Tuto akci pořádá škola pro žáky 2. stupně jako prevenci sociálně patologických jevů.

V pátek 11. listopadu v 18 hodin se děti sešly před školou, kde si je vyzvedli jejich třídní učitelé a odvedli děti do školy. Tam si daly věci do svých šaten a pak se rozešly na přednášky, na které se v průběhu týdne zapisovaly. Přednášky vedli odborní pracovníci různých subjektů a organizací. Žáci si tak mohli vybrat jednu z osmi přednášek, a to na téma, které je nejvíce zajímalo. V nabídce byly tyto přednášky: Naše zdraví, antikoncepce, pohlavní nemoci – MUDr. Petr Havlíček, dětský lékař z Bohunic, Hasiči – zástupci dobrovolných hasičů Brno-Bohunice, Seriózně o sexu – studenti lékařské fakulty Alžběta Holčíková a Lukáš Hlouch, Anorexie a bulimie – Mgr. Kristina Čadeni z organizace Anabell, Jak to chodí v kriminále – podporučík Peter Koráb z věznice v Rapoticích, Kriminalita – nprap. Milan Gruška Policie ČR, Důvody a příčiny experimentu s drogami – Mgr. Jan Veselý z organizace Podané ruce a Drogy jako součást každodenního života – Mgr. Jitka Ryšavá z organizace Ratolest. Akci dokumentovala paní Krulišová, kronikářka bohunické kroniky. Všechny přednášky byly velmi dobře připravené a prezentované. Dle ohlasů žáků měly všechny přednášky úspěch, dětem se líbily a chválily si, že byly pro ně přínosem a poučením.

Po asi hodinových přednáškách se žáci rozešli do různých dílen, které pro ně připravili učitelé druhého i prvního stupně, jejich kamarádi i bývalí žáci naší školy. K nejoblíbenějším dílnám patří již tradiční bar, čajovna, diskotéka, soutěže v tělocvičně, věštírna, salón krásy, výtvarná dílna s podpisy a nesmíme zapomenout na střelbu na terče, kterou pro nás každý rok připravují zástupci policie města Brna. Kromě výše uvedených dílen si také mohli žáci zaplavat v bazénu, podívat se na film, zahrát si deskové hry, vyrobit si dárky na Vánoce nebo si zahrát lehce strašidelnou hru Tajemná místa Brna. Všechny tyto aktivity po celý večer ukazovaly žákům, že volný čas se dá trávit zábavně a smysluplně i bez alkoholu a drog. Rádi bychom i touto cestou ještě jednou poděkovali všem zúčastněným.

Noc bez drog má velký ohlas jak u dětí, tak i právě u výše zmiňovaných přednášejících. Zástupci Policie jsou touto akcí tak nadšení, že letos dokonce přivedli do školy novináře z Blesku, kteří o nás napsali reportáž

ZDE K PŘEČTENÍ

Ve svém článku nešetří chválou a naši Noc bez drog označují za akci, která v ČR nemá obdoby.

Mgr. Jolana Hůrková