Naše škola oslavila čtyřicátiny

18.05.2016 09:01

Milá školo Arménská,

když Tě postavili, nebyla jsem ještě na světě. Vlastně v tom roce se narodili mí rodiče. Takže nejen ty, ale i oni budou mít velkou oslavu a slavit 40. narozeniny. I když už je ti tolik let, vypadáš stále mladě, opraveně a skvěle sloužíš nám žákům, kteří do tebe chodíme.

Já tě navštěvuji už čtvrtým rokem. Všimla jsem si, že máš krásná nová plastová kukadla, pokud nekoukáme z nich, koukáme ve třídě na televizi. O přestávkách rádi běháme po barevně vymalovaných a obrázky vyzdobených chodbách. Nesmím zapomenout na skvělý bazén, který velmi ráda navštěvuji i ve volném čase.

Takže, milá školo Arménská, přeji Ti mnoho chytrých, úspěšných a hodných studentů, hodně hodných pánů učitelů a paní učitelek, ředitele, kterému se vše daří a je u všech oblíben, a abys díky stavebním úpravám nestárla a byla stále krásná, mladá a u žáků oblíbená.

Eliška Vašátová, 4.A

 

Armenda už není slečna, vždyť oslavila své čtyřicáté výročí. Během svého života vychovala a vzdělala téměř tři generace absolventů, a proto si zasloužila velkolepou oslavu narozenin, která probíhala po celý jeden květnový týden.

Její vděční žáci jí přinesli dary v podobě závazku čtyřiceti uplavaných kilometrů, který vysoce překročili. Plavání se v průběhu týdenních oslav zúčastnilo 218 žáků a součtem uplavali celých 64 316 metrů! V rámci hodin slohu a literární soutěže Spisovatel napsali mnoho krásných povídek i básní. Nechyběla ani přání škole, z nichž Vám jedno přinášíme i zde. Společnou prací spisovatelů i našich nadaných výtvarníků vznikl i sborník Toulavý autobus, který přináší výběr těch nejlepších prací. Sportovní odpoledne školní družiny a prvního stupně i druhého stupně se postarala o zábavu i volnočasové aktivity našich dětí. Hlavním darem však byla Akademie, slavnostní odpoledne s programem našich žáků.

Tomuto daru předcházelo obrovské úsilí žáků i učitelů, protože každý chtěl ukázat své schopnosti, dovednosti a talent. Realizace byla opravdu náročná. Již od jara secvičovaly třídy 1. i 2. stupně různorodá vystoupení, ve kterých naši žáci chtěli sdělit, jak je jim škola milá. To vše předvedli v opravdu přeplněné školní tělocvičně, která přilákala rekordní počet diváků. A co jsme mohli na Akademii vidět? Zpěváky, hráče na hudební nástroje, tanečníky, několik divadelních představení, i slavného kouzelníka … Naši žáci mají talent – a naše škola je fajn v tom, že jim ho pomáhá rozvíjet. Přejeme jí hodně dalších úspěchů!

Žáci 8.A s p.uč. Šmerdovou