Lyžařský kurz 2017

01.02.2017 11:36

V první pondělí letošního roku jsme se sešli šesťáci a osmáci spolu s učiteli na srazu k odjezdu do Beskyd. Po dvou hodinách cesty se nám naskytl první pohled na svah a my byli už tehdy natěšení, až pojedeme na pomě vzhůru novým zkušenostem.

V Horní Bečvě bylo krásně. Naše dny se skládaly z dopoledního a odpoledního lyžování, po němž jsme si vždy sedli ke stolu v hospodě U Sachovy studánky, která byla součástí sjezdovky, a o hodinu později vyrazili na hotel. Po večeři na nás čekaly společenské hry, později vystřídané menší diskotékou. Jedinou výjimkou se stal odpočinkový půlden, kdy jsme se vydali na krátkou procházku, z níž se vyklubala pořádná koulovačka.

Nesmím ale opomenout závěrečný večer, jelikož se konala rozlučková diskotéka, která všechny ostatní strčila do kapes. Nejenže se zde bavil opravdu každý, lepily se vtipné úkoly na papírkách a rozdaly lístky možností koupit si v baru cokoliv do určité ceny, ale i učitelé byli v náladě, ve které je jen stěží potkáte ve škole.

Na závěr je nutno dodat, že jsem si tenhle lyžák opravdu užila. A také jsem se zlepšila ve sjezdu - aspoň mi to bylo několikrát řečeno. Nestalo by se tak bez týmu skvělých učitelů, co s námi jel, neustále mi zvedal náladu a motivoval mě. Již teď se mi stýská po výborné hotelové pohostinnosti, žertících s výměnou lyžařského oblečení, každém výšlapu kopce, abychom se dostali ke svahu, pořádné sladké odměně za makání na kopci... Zážitků je mnoho, ale i tenhle kurz někdy musel skončit. Útěchou mi jsou slova jednoho ze zúčastněných učitelů. Ta zní: „Však příští rok valíme na hory opět!“

A pro ty, co nejeli: Příště nebuďte bábovky a přidejte se!

 

Denisa Spáčilová, 8.A