Listopadové sportovní úspěchy

02.12.2016 08:13

Na konci Listopadu se naše škola zúčastnila dvou sportovních údalostí, kde si výborně vedla a získala řadu ocenění.

HÁZENÁ 

chlapci 2. místo jihomoravského kraje

Starší chlapci z loňského roku obhajovali 2. krajské místo s házenkářským míčem. Cesta za obhajobou začala na městkém finále v bohunické hale. Zde za účasti 8 brněnských škol nepoznali porážku a získali 1. místo města Brna.

O dva dny později se konalo v Brně krajské finále. Za účasti 3 týmů hoši první utkání vyhráli a druhé prohráli s favoritem soutěže. To stačilo k druhému místu. Nejlepší střelcem týmu byl Filip Zeman.

Za naši školu reprezentovali: Filip Zeman, Jakub Šenk, Marek Gregor, Richard Závodský, Albert Edes, Antonín Bůček, Zdeněk Konečný, Tomáš Trnka, Milan Dastych

PLAVÁNÍ

chlapci 1. místo jihomoravské kraje + dívky 3. místo města Brna

Učitelé tělesné výchovy pořádali letošní ročních plavecké soutěže družstev zakladních a středních škol. Naše škola poslala do soutěže jak družstvo chlapců, tak družstvo dívek.

Chlapci, kteří se loni stali mistry republiky v této soutěži s přehledem vyhráli městké kolo a zárověň se stali přeborníky kraje. Letos tato soutěž v této fázi končí. Snad naši chlapci výsledek zopakují a postoupí do rebuplikového finále.

Za chlapce plavali: Lukáš Hanák, Jakub Šustr, Jan Šulák, Jakub Koudelka, Filip Hladík, Ondřej Maršík.

Dívky skončily na krásném třetím místě a plavaly v této sestavě: Michalina Zuzáková, Andrea Mášová, Helena Juříčková, Petra Šotková, Zuzana Blahová, Terezie Gambová.