Korbal na ZŠ Arménská

18.04.2016 10:30

Návrat korfbalu na Základní školu Arménská

Korfbal klub Brno začal v tomto školním roku svůj projekt „Korfbal do škol“, kterým oslovil také ZŠ Arménskou. Nejdříve se na podzim uskutečnily ve vyučování ukázkové hodiny korfbalu, po kterých si škola zdarma zapůjčila nové korfbalové koše a míče. V návaznosti na prezentaci korfbalu se škola přihlásila do Školního korfbalového poháru, ve kterém své síly změřilo dohromady třináct brněnských základních škol. Na těch se prvně konala školní kola, kterých se dohromady zúčastnilo 1160 dětí a nejlepší týmy následně postoupily do kol oblastních.

V oblastním kole 23.února přivítala ZŠ Arménská ve své tělocvičně žáky ze ZŠ Elišky Přemyslovny ze Starého Lískovce. Nejdřív se odehrávala kategorie minižáků, ve které nastoupily děti ze čtvrtých a pátých ročníků. V prvním zápase porazili páťáci z Arménské své kamarády ze 4.ročníku. V druhém zápase si výběr z Elišky Přemyslovny bez problémů poradil se čtvrťáky z Arménské. V posledním zápase se zrodila remíza a díky lepšímu celkovému skóre se vítězem turnaje stalo družstvo z Elišky Přemyslovny. Následovala kategorie přípravek, ve které hráli žáci druhých a třetích ročníků. Tento turnaj byl velmi vyrovnaný, když každé ze tří zúčastněných družstev vyhrálo jeden zápas. Nakonec se vítězem s nejlepším skóre stali třeťáci z Arménské, kteří sice nejdřív překvapivě prohráli s druháky z Elišky Přemyslovny 4:6, ale následně porazili třeťáky vysoko 7:2. Zakončili tak turnaj s nejlepším skóre a postoupili do finálového kola.

Finálový turnaj se odehrál ve středu 6.dubna v nové hale Tatranu Bohunice a představilo se v něm 12 družstev, po šesti v obou věkových kategoriích. ZŠ Arménská nastoupila v kategorii přípravek pod vedením paní učitelky Čapkové, která v minulosti již absolvovala korfbalový kurz v Nizozemí. První tři zápasy třeťáci z Arménské prohráli. Postupně s Labskou 5:10, která celý turnaj vyhrála, dále s Pastvinami 5:9 a se Sirotkovou jen těsně o jediný koš 2:3. Ve čtvrtém zápase vyhrály děti z Arménské s Otevřenou ze Žebětína jednoznačně 9:1. Poslední zápas na turnaji byl opět velmi vyrovnaný, ale třeťáci výsledkem 3:5 podlehli základní škole Heyrovského, která byla celkově druhá. ZŠ Arménská tak obsadila na finálovém turnaji konečné 5.místo, co je z celkového počtu 13 zúčastněných škol hezký výsledek. Nejlepšími střelci Arménské byli Daniel Švancara a Kryštof Šebestík, oba skórovali 7 košů.

Záštitu nad finálovým turnajem převzal starosta městské části Brno Bohunice, Ing. Antonín Crha, který na závěr odevzdal všem týmům památný pohár a medaile pro družstva na prvních třech místech. Děti z Arménské si kromě věcných cen odnesly také poukaz na vstupenky na červencové Mistrovství Světa hráčů do 23 let v Olomouci. Věříme, že se korfbal žákům a vyučujícím líbil a ZŠ Arménská bude pokračovat v korfbalových aktivitách i v příštím roce.

Peter Bušík

Školní korfbal Brno