Jihomoravský Ámos je z Bohunic

21.02.2018 13:09

Letošní jubilejní 25. ročník Zlatého Ámose přinesl naší městské části milé překvapení: v kategorii Jihomoravského kraje si vítězství odnesla paní učitelka ze ZŠ Arménská Mgr. Jolana Hůrková.

 

O titul Zlatý Ámos letos usiluje na šedesát učitelů a učitelek, proto organizátoři celostátní soutěže připravili sedm regionálních kol. Na počátku celé soutěže je nominace: žáci navrhnou oblíbeného učitele, napíší jeho charakteristiku a zajistí sto souhlasných podpisů. Paní učitelku Mgr. Jolanu Hůrkovou nominovala (pochopitelně za podpory naší školy) její třída 9. A, proto teď už nechme mluvit zúčastněné žáky.

 

Nápad nominovat paní učitelku do Zlatého Ámose se celé naší třídě moc zalíbil a s radostí jsme se pustili do organizování. První dny paní učitelka nic netušila, a když jsme jí to nakonec řekli, tak měla na krajíčku. Naštěstí se vším souhlasila a my začali vymýšlet vystoupení. Podílela se na něm celá třída i učitelé, malovali jsme portréty, vymýšleli básničky a skládali písně. Neměli jsme sice moc času na přípravu, ale stejně bylo vystoupení moc povedené.

Regionální kolo se konalo 12. února ve Zlíně. Tři vybrané žákyně zde musely obhájit nominaci paní učitelky Hůrkové. Na obhajobu jsme si se třídou nachystali vystoupení, které se skládalo z nakreslených obrázků a básní, proložených písničkami na texty našich spolužáků. Nejprve se konalo zahájení, kde jsme se všichni seznámili s porotci soutěže. Okolo druhé hodiny odpoledne jsme se konečně dostaly na řadu. Vystoupení se nám povedlo; po něm jsme ještě my i paní učitelka musely odpovídat na záludné otázky poroty. I přes prvotní strach jsme zvládly i toto kolo. A pak jsme již napětím očekávaly vyhlášení vítězů, až se místností rozezněl hlas porotce: „Titul Jihomoravský Ámos získává… Jolana Hůrková!“

Vítězství naší paní učitelky nás velice potěšilo a za nás i za celou školu jí ještě jednou moc gratulujeme. Ale, jen tak mezi námi, zas tak překvapení nejsme – vždyť i podle úryvku z její charakteristiky bylo jisté, že má výhru v kapse!

Paní učitelka se nebojí nechat nás „napospas“ svým dovednostem uvařit si jídlo na celý den, pomáhat s organizací programu, postarat se o dřevo a mnoho dalších věcí. A večer u táboráku s kytarou z jejího hlasu vyzařuje klid a bezpečí, které máme tak rádi. Je tomu tak i proto, že je při komunikaci s žáky vždy profesionální a férová. Každému dá právo vyjádřit svůj názor, k nikomu se nepřiklání v osobním zájmu. Problémy řeší důstojně a rázně, nikdy je nenechá plavat a viník si z jejích slov mnoho odnese. Je to totiž nejen skvělá třídní učitelka, ale i výchovná poradkyně a vedoucí školního parlamentu. Musí tudíž zvládat více věcí najednou, ale zvládá je perfektně, a to nejen díky vztahu k dětem, ale i díky její všímavosti…“

Michaela Židková, Denisa Spáčilová, Nikola Mazůrková a Barbora Štraitová,

9. A ZŠ Arménská

https://www.zlatyamos.cz/aktuality/229/zlatý-Ámos-ve-zlíně-