Jak Empík hledal Foxíka

14.06.2017 20:43

Dne 25.5. 2017 vyjelo šest tříd naší školy do Lužánek na program s městskou policií, který se jmenuje po policejním maskotovi Empík hledá Foxíka. Foxík je velká liška a od nás ji hledaly třídy 3.A, 3.B, 3.C, 4.A 4.B a 5.C. Kromě nás zde pochopitelně bylo i plno jiných škol a školek.

Krásný zelený park byl plný veverek, mrštných, rezavých a roztomilých. Protože jsme přijeli dřív, měli jsme čas si je prohlédnout i se s nimi vyfotit. Mé kamarádce hodily na hlavu žalud!

V 9 hodin začal program. V parku je dvanáct stanovišť, každá třída se po nich pohybuje podle sebe. V naší 3.A držíme mapu my holky a za chvíli najdeme stanoviště č.1, kde se maluje na zem. Samo sebou křídami, malujeme svoje oblíbená zvířata. Já maluju koně. Na chodníku za chvíli přibude 19 zvířat.

Jdeme dál a mapu tentokrát mají kluci. Ti nás zavedou na další stanoviště, a to je běhání kolem kuželu. Běháme kluci proti holkám, a co myslíte, jak to skončilo? Remíza! Pak máme mapu zase my a tak se to pořád střídá. Plníme stanoviště, necháme si namalovat obličej, pak sledujeme psovody a nakonec přijde tombola. Hurá, vyhráli jsme!

A pak jedeme zpátky šalinou a v hlavě si neseme tisíc zážitků. Rozhodně jsme si to všichni moc a moc užili – a to je to nejhezčí, co si můžeme odnést.

Daniela Bébarová a Veronika Hašková, 3.A