Halloweenské odpoledne

13.11.2018 09:33

Halloweenské odpoledne

Tereza Sedláčková a Edita Willmannová, 9.A

 

Ve středu 31. října slavila ZŠ Arménská Halloween. Pro tuto příležitost nachystali žáci obou devátých tříd Halloweenské odpoledne pro děti ze 3. až 5. ročníků.

Na začátek akce se žáci v kostýmech shromáždili na prvním stanovišti Ghost Dance, kde proběhlo uvítání společně s hrami, tancem a vyhlášením nejlepších kostýmů porotou sestavenou z řad učitelů a deváťáků.

Hned poté se žáci mohli rozejít na celkem devět stanovišť, na kterých plnili zadané úkoly. Na žádném ze stanovišť pochopitelně nechyběly sladké odměny. Děti si mohly vyzkoušet Scary Search, Halloween Surprise, Vampire Hunt, Broomball, Dark Way, Apple Hunting nebo Pekelnou ochutnávku a Věštírnu.

Mezi oblíbená stanoviště patřila například Dark Way. Byla to temná chodba vedoucí k jídelně, která se na Halloween proměnila v dechberoucí strašidelnou stezku odvahy. Ne každý se na tuto stezku odvážil jít; strašily tam totiž oživlé mrtvoly této školy ve svém obvykle temném a krvavém prostředí. Dalším oblíbeným stanovištěm byl již zmíněný Vampire Hunt, kde se skupinka 8-10 žáků honila ve tmě, což bylo velmi zábavné. Pochytané děti se staly upíry do půlnoci tohoto dne. Nejzajímavější pro všechny ovšem bylo nechat si vyvěštit svoji budoucnost, takže se naše dvě věštkyně za celé odpoledne nezastavily.

Podle dojmů účastníků můžeme celý projekt považovat za velmi úspěšný. Velké poděkování patří panu řediteli za to, že nám umožnil pořádat odpolední akci v prostorách školy, paní učitelce Hůrkové za pomoc s organizací, učitelům 3. – 5. ročníků, kteří se nebáli svěřit nám své hodiny angličtiny, a samozřejmě všem deváťákům, kteří se na akci podíleli.