Gratulace Nikole

23.03.2016 12:14

Je možné věřit, že se sny plní? Určitě ano, ale vždy je za tím obrovský kus práce. Své o tom ví i naše žákyně Nikola Sárová ze 7.A.

Nikola se přihlásila do 10. ročníku soutěže ČESKO ZPÍVÁ, což je moderně pojatá pěvecká soutěž pro začínající zpěváky s mezinárodní účastí. Toto pěvecké klání má čtyři soutěžní kola; do nejširšího prvního kola posílají účastníci nahrávky svého zpěvu. Také Nikola zaslala do Prahy dvě písně – Vítr od Lucie Vondráčkové a Someone Like You od Adele, které nazpívala v nahrávacím studiu u Mgr. Pavla Plcha pod vedením Lenky Ručkové. V obrovské konkurenci čítající na 400 soutěžících uspěla a porota ji vybrala mezi 174 zpěváků, kteří postoupili do dalšího kola.

7. března již Nikolu čekalo v Praze první živé vystoupení před devítičlennou porotou. V tomto kole účastníci prezentovali píseň v rodném jazyce. Vystoupení naživo se jí velmi povedlo a spolu s 45 dalšími úspěšnými zpěváky se probojovala do semifinále.

V semifinálovém kole, které se uskuteční 1. dubna v Trutnově, bude Nikola soutěžit s písní v cizím jazyce. Zde se také dozví, jestli postoupila až do finále. Pokud by se tak stalo, probojuje se mezi deset nejlepších, kteří se utkají o nejvyšší příčky!

Dlouhá cesta? Nu vždyť ano, každý sen něco stojí. Přejeme Nikole hodně úspěchů, držíme jí palce a gratulujeme i k dosavadnímu úspěchu. Ať již postoupí, nebo ne, věříme, že si své sny bude plnit dál.