44. ročník soutěže dětského literárního projevu Náš svět

23.05.2017 08:02

V letošním školním roce 2016 – 2017 byl vyhlášen  Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy již 44. ročník soutěže dětského literárního projevu Náš svět. Garantem soutěže je Národní institut dalšího vzdělávání (NIDV).

Slavnostní vyhlášení soutěže proběhlo 12.května 2017 na Výstavišti v Praze 7- Holešovicích v sále Průmyslového paláce „Rosteme s knihou“. Autorům oceněných prací byly předány diplomy a knižní odměny věnované NIDV.

Tvůrčí žáci naší školy se pod vedením kvalifikovaných učitelů této soutěže zúčastnili a zaslali příspěvky k posouzení odborné poroty. Je mi ctí  seznámit Vás s oceněnými žáky a s názvy jejich literárních děl:

Kategorie I. (1.-5.tř.)-    3. místo Daniela Bébarová- Záhada starého kufru;  čestné uznání Jan Zlatníček- Petrův zmar

Kategorie III. (8.- 9.tř.)- 3. místo Jiří Stanovský- Záhada starého kufru; čestné uznání Kateřina Padrtová- Jasná neviditelnost

Kategorie IV. (kolektivy)- čestné uznání skupinky žáků třídy 2.C (Barbora Šusterová, Jakub Kandrnál, Anna Vedlichová, Sára Šenkýřová, Magdalena Khan, Michael Liška, Natali V. Amariei, Daniel Toman)- Co pro nás znamená štěstí

Touto cestou bych ráda poděkovala  p. uč. Lence Vašíčkové, která tuto soutěž na naší škole zprostředkovala a dala tak příležitost všem tvořivým školákům realizovat se a zachytit svět dětskýma očima a dětskou řečí.

Srdečně gratuluji oceněným, děkuji zúčastněným a držím pěsti k dalším úspěchům v literární činnosti!

                                                                                             Mgr. Šárka Ročková